SK Atomas

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
Lietuvos vėliava Lietuva SK Atomas
SK Atomas.png
Įkūrimas 2003 m. spalio 5 d.
Miestas Panevėžys
Lyga
(nuo 2015 m.)
Lietuvos III futbolo lyga
(zona Panevėžys)
Lyga Vieta Zona
http://www.futbolinis.lt/content/team/10127/lt/
Oficiali svetainė http://atomas.weebly.com
Apskrities federacija http://www.paff.lt/SK_Atomas.html


Istorija

Klubo ištakos siekia 2001 m. vasarą, kuomet į „Žemynos“ vidurinės mokyklos stadioną mėgėjiškai pažaisti futbolo rinkosi jaunimas. 2003 m. vasarą pamačius, kad trečius metus iš eilės renkasi tie patys asmenys, buvo pasiūlyta šį pomėgį šiai sporto šakai oficializuoti įsteigiant visuomeninę organizaciją (asociaciją) ir juridinio asmens statuse dalyvauti įvairiuose turnyruose bei renginiuose. Asociacijos statusas buvo reikalingas siekiant lengviau gauti rėmimą ir realizuotis per narystę kitose asociacijose (pavyzdžiui, PAFF).

Naujai „grupuotei“ buvo reikalingas pavadinimas. 2003 m. vasaros pabaigoje – rudens pradžioje buvo liepta vyriokams, kurie rinkdavosi į „Žemynos“ vidurinės mokyklos stadioną žaisti futbolo, galvoti pavadinimą būsimam klubui. Ilgą laiką vyravo „Fajetonas“ (graikų mitologijos dievas, kuris pavogė ugnies arklių kinkinį ir nesuvaldydamas jo, raižė po padangę), su aliuzija į nesuvaldomą ir chaotišką procesą. Tačiau pavadinimas atrodė per ilgas. Tada kažkurią dieną Rolandas Čerškus pasiūlė „Atomo“ pavadinimą. Skambėjo kietai, užtikrintai ir negremėzdiškai. Tad įstatai buvo įkurti įrašant būtent šį pavadinimą. Viso to iniciatorius buvo Vadimas Makušinas, kuris ilgą laiką buvo ir komandos vadovas.

Oficialiai „Atomas“ gimė 2003 m. spalio 5 d. (sekmadienį), kai trys entuziastai (Vadimas Makušinas, Artūras Giedraitis ir Giedrius Butavičius) padarė steigiamąjį susirinkimą, patvirtino įstatus ir susitarė dėl kitų klubo įsteigimo klausimų. 2004 m. rugsėjį buvo pateiktas prašymas įstoti į Panevėžio futbolo federaciją (vėliau pakeitė pavadinimą į Panevėžio apskrities futbolo federaciją). Nuo to laiko dalyvavome ir dalyvaujame įvairiuose federacijos rengiamuose turnyruose bei čempionatuose. Pradžioje komanda ragavo autsaiderių duonos, bet susiformavus klubo nuolatiniam branduoliui (Mantas Gasiūnas, Dainius Staniulis, Mindaugas Kučys, Eduardas Bogdanovas ir kt.) sustiprėjo.

Per savo gyvavimo istoriją, „Atomas“ jau iškovojo ne vieną trofėjų ir triumfavo ne viename turnyre. Sėkmingas vadovavimas ir žaidėjų atsidavimas leidžia klubui išlikti vieningam. „Atomas“ yra vienas seniausių mėgėjiškų klubų Panevėžyje.[1] 2015 m. klubas atstovauja Panevėžio seniūniją.


Panevėžys
Panevėžys

{{#display_map:55.725,24.364 |controls= |zoom=11 |width=400 }}

  • 2003 m. – SK Atomas


Šalies varžybos

Lietuvos trofėjai

Turnyrai Laureatas Sezonų skaičius
Lygos 1-oji vieta 2-oji vieta 3-oji vieta Dalyvavimo sezonai
Taurės Trofėjus Finalas Pusfinalis Dalyvavimo sezonai
Lygos zonos 1-oji vieta 2-oji vieta 3-oji vieta Dalyvavimo sezonai

Sezonai

 
Pavadinimas Fed Metai A I II III IV V VI VII VIII IX Taurė Lygos taurė Supertaurė Zona A I II III IV V VI VII VIII IX
ltu 2007
ltu 2009
ltu 2010
ltu 2012
ltu 2013
ltu 2014
ltu 2016
ltu 2017

Šaltiniai

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai