Marcelo Bielsa

(Europos futbolo duomenų bazė)
Wikipedia
Marselas Bielsa Argentinos vėliava Argentina
Gimė1955 m. liepos 21 d., vieta Rosarijus
Amplua gynėjas

Rosarijus
Rosarijus
Klubinės komandos
Newells Old Boys 1977–1978 m.
Treniruotos komandos
Argentinos futbolo rinktinė 1998–2004 m.
Čilės futbolo rinktinė 2007–2011 m.

Marcelo Alberto Bielsa Caldera (1955–), Argentinos futbolininkas, treneris.

Biografija

Gimė teisininkų šeimoje, tačiau sulaužė šeimos tradiciją ir tapo sportininku, tuo tarpu jo brolis Rafaelis Bielsa pagal šeimos tradiciją yra politikas. Marselas karjerą pradėjo Rosarijo klube Newell's Old Boys. Vėliau rungtyniavo dar poroje Argentinos klubų, tačiau karjerą baigė būdamas vos 25-erių metų ir ėmėsi dirbti treneriu.

Trenerio karjerą praėjo su Newell’s Old Boys jaunimo komandomis, o 1990 m. jam patikėtas vadovavimas profesionaliai komandai. Jam su komanda pavyko pasiekti Copa Libertadores finalą (kuriame pralaimėta tik po baudinių serijos) ir laimėti 1992 Torneo Clausura. Vėliau Bielsa trumpai dirbo kituose Meksikos ir Argentinos klubuose. 1998 m. išvyko į Ispaniją treniruoti RCD Espanyol klubo, tačiau tais pačiais metais sulaukė pasiūlymo iš Argentinos futbolo federacijos treniruoti Argentinos rinktinę.

Bielsa nuvedė Argentinos rinktinę iki 2002 m. pasaulio čempionato, bet ten argentiniečiai neįveikė grupės etapo. Nepaisant to, Bielsai suteiktas šansas toliau treniruoti rinktinę. Bielsos vadovaujami argentiniečiai pasiekė 2004 m. Copa América finalą bei laimėjo auksą 2004 m. olimpinėse žaidynėse. Bielsa iš savo posto netikėtai atsistatydino 2004 m., jį pakeitė Chosė Pekermanas.

2007 m. Čilės futbolo federacija su Marselu Bielsa sudarė 3 metų kontraktą. Argentinos stratego vadovaujami čiliečiai pasiekė skambių pergalių (pvz., pirmą kartą nugalėta Argentinos rinktinė) ir užtikrintai įveikė atranką į 2010 m. pasaulio čempionatą (į jį komanda pateko po 12 metų pertraukos). Jau pirmose čempionato varžybose čiliečiai po 48 metų pertraukos iškovojo pergalę pasaulio čempionate.

Bielsa turi didelę įvairių futbolo varžybų įrašų kolekciją. Jis taip pat pasižymi lakoniškumu dalijant interviu žurnalistams.

Laimėjimai

Trenerio karjera Newell's Old Boys

Vélez Sársfield

Argentina Argentina

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 173% (+4992-0=4992 wiki spaudos ženklai).
  • – redaktorius – 0% (+0-2114=-2114 wiki spaudos ženklai).