Pagrindinis puslapis

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką

„Futbolas Lietuvai ir pasauliui“ (str. FLIP) – tai „Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui“ sritis, skirta išimtinai futbolui. Tai sritis, kurioje rasite plačią futbolo istoriją ir statistiką – tiek Lietuvos, tiek ir Europos bei pasaulio. Didžiausias prioritetas teikiamas UEFA regiono šalių varžyboms, tačiau čia taip pat aprašomi futbolo klubai ir komandos, jų pasiekimai, stadionai, dabarties ir praeities futbolininkai bei treneriai. Grafinė dalis daugiausia atspindi klubų emblemas, o geografinė dalis orientuota į gyvenvietes – jų lokalizaciją ir komandų istoriją.

Įkurti klubai

Birželio 1 diena

Happy Birthday! (su gimtadieniu!)


Emblema Komanda Šalis Miestas Įkūrimo data
GCFC Olympia Nyderlandų vėliava Nyderlandai Gauda

1886-06-01

Ajax SC Nyderlandų vėliava Nyderlandai Ugstgestas, Leidenas

1892-06-01

WFC Corso 99-Vineta Vokietijos vėliava Vokietija Berlynas

1899-06-01

FC Bremerhaven Vokietijos vėliava Vokietija Brėmerhafenas, Lėhė

1899-06-01

RVV Neptunus-Schiebroek Nyderlandų vėliava Nyderlandai Roterdamas

1900-06-01

SC Westend 1901 Vokietijos vėliava Vokietija Berlynas

1901-06-01

Neset FK Norvegijos vėliava Norvegija Frosta

1905-06-01

BFC Meteor 06 Vokietijos vėliava Vokietija Berlynas

1906-06-01

SC Enschede Nyderlandų vėliava Nyderlandai Enschedė

1910-06-01

SG Dresden Striesen Vokietijos vėliava Vokietija Dresdenas

1910-06-01

SpVgg Bayern Hof Vokietijos vėliava Vokietija Hofas

1910-06-01

Sandnes Ulf Norvegijos vėliava Norvegija Sandnesas

1911-06-01

Jevnaker IF Norvegijos vėliava Norvegija Jevnakeris

1911-06-01

VV Biedt Moedig Tegenstand Nyderlandų vėliava Nyderlandai Haga

1911-06-01

IJVV Stormvogels Nyderlandų vėliava Nyderlandai Eimeidenas

1912-06-01

SV Jahnsbach Vokietijos vėliava Vokietija Tumas (Vokietija), Jansbachas

1913-06-01

Bácsalmási Petőfi VSE Vengrijos vėliava Vengrija Bačalmašas

1913-06-01

SV Donaustauf Vokietijos vėliava Vokietija Donauštaufas

1913-06-01

FC ŠTK 1914 Šamorín Slovakijos vėliava Slovakija Šamorynas

1914-06-01

FC Avenir Beggen Liuksemburgo vėliava Liuksemburgas Liuksemburgas (miestas)

1915-06-01

VV Excelsior Maassluis Nyderlandų vėliava Nyderlandai Masleisas

1918-06-01

SV OSS 20 Nyderlandų vėliava Nyderlandai Osas

1920-06-01

RKAV Volendam Nyderlandų vėliava Nyderlandai Volendamas

1920-06-01

FC Moutier Šveicarijos vėliava Šveicarija Mutjė

1921-06-01

Clausenengen FK Norvegijos vėliava Norvegija Kristiansiundas

1921-06-01

FC Steinbach-Hallenberg Vokietijos vėliava Vokietija Šteinbachas-Halenbergas

1922-06-01

AKS Mikołów Lenkijos vėliava Lenkija Mikoluvas

1923-06-01

SV TEC Nyderlandų vėliava Nyderlandai Tilis

1924-06-01

VV Uno Animo Nyderlandų vėliava Nyderlandai Lonas prie Zando

1926-06-01

FEŠK Feričanci Kroatijos vėliava Kroatija Feričancis

1927-06-01

KVV Vosselaar Belgijos vėliava Belgija Voselaras

1928-06-01

RKSV Achilles 29 Nyderlandų vėliava Nyderlandai Grusbekas

1929-06-01

KSV BWO Nyderlandų vėliava Nyderlandai Hengelas

1929-06-01

VV Nieuwenhoorn Nyderlandų vėliava Nyderlandai Helefutsleisas

1929-06-01

Alphense Boys Nyderlandų vėliava Nyderlandai Alfenas prie Reino

1930-06-01

Alkmaarse FC 1934 Nyderlandų vėliava Nyderlandai Alkmaras

1934-06-01

SV Phönix Sparkasse-Böhler Mürzzuschlag-Hönigsberg Austrijos vėliava Austrija Hėnigsbergas, Miurcušlagas

1935-06-01

UMF Selfoss Islandijos vėliava Islandija Selfosas

1936-06-01

WVF Zwolle Nyderlandų vėliava Nyderlandai Zvolė

1937-06-01

Bosquetia FC Frameries Belgijos vėliava Belgija Framri

1938-06-01

FC Ražňany Slovakijos vėliava Slovakija Ražnianai

1940-06-01

RSC Habay-la-Neuve Belgijos vėliava Belgija Habė la Nevas

1941-06-01

SV Nieuwkoop Nyderlandų vėliava Nyderlandai Niuvkopas

1944-06-01

VV GOMOS Nyderlandų vėliava Nyderlandai Norgas

1945-06-01

VV Spijkenisse Nyderlandų vėliava Nyderlandai Speikenisė

1946-06-01

VV Hoogland Nyderlandų vėliava Nyderlandai Hoglandas

1946-06-01

GC Alcobaça Portugalijos vėliava Portugalija Alkobasa

1946-06-01

GKS Pisa Barczewo Lenkijos vėliava Lenkija Barčevas

1950-06-01

HBOK Zunderdorp Nyderlandų vėliava Nyderlandai Ziunderdorpas

1951-06-01

Eems Boys Delfzijl Nyderlandų vėliava Nyderlandai Delfzeilas

1952-06-01

GPC Vlissingen Nyderlandų vėliava Nyderlandai Vlisingenas

1954-06-01

HHC Hardenberg Nyderlandų vėliava Nyderlandai Hardenbergas

1954-06-01

FK Olcnava Slovakijos vėliava Slovakija Olcnava

1959-06-01

PAS Lamía 1964 PAE Graikijos vėliava Graikija Lamija

1964-06-01

SV Everbeek Belgijos vėliava Belgija Everbekas

1970-06-01

Fgura United FC Maltos vėliava Malta Fgura

1971-06-01

AD Nogueirense Portugalijos vėliava Portugalija Nogeira do Kravas

1973-06-01

FC da Madalena Portugalijos vėliava Portugalija Madalena

1974-06-01

FC Volendam Nyderlandų vėliava Nyderlandai Volendamas

1977-06-01

FC Vinkenslag Nyderlandų vėliava Nyderlandai Mastrichtas

1977-06-01

FC Türkiyemspor Nyderlandų vėliava Nyderlandai Amsterdamas

1987-06-01

Entente Sannois Saint-Gratien Prancūzijos vėliava Prancūzija Sen Grasjanas

1989-06-01

AC Le Roeulx Belgijos vėliava Belgija Le Relis

1995-06-01

Rot Weiss Ahlen Vokietijos vėliava Vokietija Alenas (Šiaurės Reinas-Vestfalija)

1996-06-01

ASV De Dijk Nyderlandų vėliava Nyderlandai Amsterdamas

1999-06-01

SK Stop logo 2.png SK Stop Panevėžys Lietuvos vėliava Lietuva Panevėžys

2000-06-01

UKS Lider Włocławek Lenkijos vėliava Lenkija Vloclavekas

2002-06-01

SK Austria Kärnten Austrijos vėliava Austrija Klagenfurtas

2007-06-01

FC Breukelen Nyderlandų vėliava Nyderlandai Breukelenas

2007-06-01

Anija JK Estijos vėliava Estija Anija

2013-06-01

FK Vradìïvka Ukrainos vėliava Ukraina Vradijivka

2014-06-01

FK Tomʹ II Rusijos vėliava Rusija Tomskas

2014-06-01


Rinktinės

Futbolo varžybos klasifikuojamos pagal svarbą (pasaulio, žemyno, nacionalinės). FIFA organizuoja pasaulio čempionatus, o nuo 2000 m. – pasaulio klubų taurę. Šešios žemynų federacijos organizuoja tarptautinius žemyninius turnyrus (Europos, Afrikos, Azijos, Pietų Amerikos, Šiaurės Amerikos ir Okeanijos čempionatai) ir klubines varžybas, kuriose žaidžia geriausi šalių klubai (pvz., UEFA čempionų lyga Europoje). Nacionalinės federacijos organizuoja varžybas savo šalyse (čempionatus ir taurės varžybas).

Pasaulio čempionai

Europos čempionai

Futbolas Lietuvoje

1911 m. dienos šviesą išvydo žaidimų knyga, kurioje pirmą kartą supažindinama su futbolo žaidimu, 1911 m. rugsėjo 4 d. Kaune įvyko pirmosios futbolo rungtynės, Vilniuje minimi 3 klubai (FK Antakalnis, FK Žvėrynas ir Sokol Vilno). 1911 m. Kaune žaidė dvi „Aro“ („Oriol“) komandos, 1912 m. rugpjūčio 6 d. Kaune įvyko tarpmiestinės rungtynės tarp Vilniaus rinktinės ir Kauno „Aro“, kurias laimėjo vilniečiai 10-5.

Pirmenybes norėta surengti dar 1920 m., tačiau atsirado tik viena norinti dalyvauti komanda. 1922 m. startavo pirmasis Lietuvos čempionatas. 1923 m. šalis priimta į FIFA, 1924 m. žaidė olimpinėse žaidynėse. Sovietmečiu stipriausia komanda buvo Žalgiris Vilnius, 1987 m. laimėjęs TSRS pirmenybių bronzą ir pasaulinės universiados auksą. TSRS rinktinėse 1988 m. Arminas Narbekovas ir Arvydas Janonis tapo olimpiniais čempionais, o Viačeslavas Sukristovas – Europos vicečempionu.


National leagues and cups in UEFA region

Country Leagues Cups
1st tier 2nd 3rd 4th 5th 6th 7th 8th 9th 10th Cup League cup Super cup
Albania PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Andorra PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Armenia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Austria PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Azerbaijan PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Belarus PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Belgium PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Bosnia and Herzegovina PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Bulgaria PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Croatia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Cyprus PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Czech Republic PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Czechoslovakia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Denmark PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
England PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Estonia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Faroes PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Finland PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
France PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
GDR PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Georgia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Germany PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Gibraltar PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Greece PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Hungary PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Iceland PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Ireland PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Israel PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Italy PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Kazakhstan PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Kosovo PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Latvia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Liechtenstein PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Lithuania PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Luxembourg PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Macedonia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Malta PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Moldova PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Montenegro PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Netherlands PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Northern Ireland PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Norway PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Poland PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Portugal PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Romania PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Russia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Saar PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
San Marino PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Scotland PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Serbia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Serbia and Montenegro PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Slovakia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Slovenia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Spain PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Sweden PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Switzerland PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Turkey PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Ukraine PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
USSR PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Wales PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC
Yugoslavia PL D1 D2 D3 D4 D5 D6 D7 D8 D9 Cup LC SC

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
Asmeniniai įrankiai

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai