TSRS aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
TSRS aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 1936 m.
Iširo 1991 m.
Sistema TSRS futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Rsssf.com http://rsssf.com/tablesu/ussrchamp.html
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/ussr%20final%20tables.htm

TSRS aukščiausioji futbolo lyga – aukščiausio lygmens turnyras Tarybų Sąjungoje, vykęs 1936–1991 m. Jame 1946–1989 m. žaisdavo ir stipriausios Lietuvos TSR komandos.

Istorija

Pavadinimų kaita

  • 1936 m. – Группа «А»
  • 1945 m. – I группа
  • 1950 m. – Класс «А»
  • 1963 m. – I группа класса «А»
  • 1970 m. – Высшая группа «А»
  • 1971 m. – Высшая лига


Prizininkai

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1936 m. (pav.) Dinamo Moskva Dinamo Kiev Spartak Moskva Mihail Semicastnyj (6)
1936 m. (rud.) Spartak Moskva Dinamo Moskva Dinamo Tbilisi Georgij Glazkov (7)
1937 m. Dinamo Moskva Spartak Moskva Dinamo Kiev Boris Pajcadze, Leonid Rumancev, Vasilij Smirnov (po 8)
1938 m. Spartak Moskva CDKA Moskva Metallurg Moskva Aleksandr Ponomarev (19)
1939 m. Spartak Moskva Dinamo Tbilisi CDKA Moskva Grigorij Fedotov (21)
1940 m. Dinamo Moskva Dinamo Tbilisi Spartak Moskva Sergej Solovev (21)
1941 m. Nutrauktas
1942–1944 m. Nevyko dėl karo
1945 m. Dinamo Moskva CDKA Moskva Torpedo Moskva Vsevolod Bobrov (24)
1946 m. CDKA Moskva Dinamo Moskva Dinamo Tbilisi Aleksandr Ponomarev (18)
1947 m. CDKA Moskva Dinamo Moskva Dinamo Tbilisi Vsevolod Bobrov, Valentin Nikolaev (po 14)
1948 m. CDKA Moskva Dinamo Moskva Spartak Moskva Sergej Solovev (25)
1949 m. Dinamo Moskva CDKA Moskva Spartak Moskva Nikita Simonan (26)
1950 m. CDKA Moskva Dinamo Moskva Dinamo Tbilisi Nikita Simonan (34)
1951 m. CDSA Moskva Dinamo Tbilisi Sahter Stalino Avtandil Gogoberidze (16)
1952 m. Spartak Moskva Dinamo Kiev Dinamo Moskva Andrej Zazroev (11)
1953 m. Spartak Moskva Dinamo Tbilisi Torpedo Moskva Nikolaj Simonan (14)
1954 m. Dinamo Moskva Spartak Moskva Spartak Minsk Antonin Socnev, Anatolij Ilin, Vladimir Ilin (po 11)
1955 m. Dinamo Moskva Spartak Moskva CDSA Moskva Eduard Strelcov (15)
1956 m. Spartak Moskva Dinamo Moskva CDSA Moskva Vasilij Buzunov (17)
1957 m. Dinamo Moskva Torpedo Moskva Spartak Moskva Vasilij Buzunov (16)
1958 m. Spartak Moskva Dinamo Moskva CSK MO Moskva Anatolij Ilin (19)
1959 m. Dinamo Moskva Lokomotiv Moskva Dinamo Tbilisi Zaur Kaloev (16)
1960 m. Torpedo Moskva Dinamo Kiev Dinamo Moskva Zaur Kaloev (20)
1961 m. Dinamo Kiev Torpedo Moskva Spartak Moskva Gennadij Gusarov (22)
1962 m. Spartak Moskva Dinamo Moskva Dinamo Tbilisi Boris Kazakov, Eduard Markarov, Mihail Mustygin, Urij Sevidov (po 16)
1963 m. Dinamo Moskva Spartak Moskva Dinamo Minsk Oleg Kopaev (27)
1964 m. Dinamo Moskva Torpedo Moskva CSKA Moskva Vladimir Fedotov (16)
1965 m. Torpedo Moskva Dinamo Kiev CSKA Moskva Oleg Kopaev (18)
1966 m. Dinamo Kiev SKA Rostov Neftanik Baku Ila Datunasvili (20)
1967 m. Dinamo Kiev Dinamo Moskva Dinamo Tbilisi Mihail Mustygin (19)
1968 m. Dinamo Kiev Spartak Moskva Torpedo Moskva Berador Abduraimov, Georgi Gavaseli, Dzemal Herhadze, Vladimir Proskurin (po 22)
1969 m. Spartak Moskva Dinamo Kiev Dinamo Tbilisi Dzemal Herhadze, Nikolaj Osanin, Vladimir Proskurin (po 16)
1970 m. CSKA Moskva Dinamo Moskva Spartak Moskva Givi Nodia (17)
1971 m. Dinamo Kiev Ararat Erevan Dinamo Tbilisi Eduard Malofeev (16)
1972 m. Zara Vorosilovgrad Dinamo Kiev Dinamo Tbilisi Oleg Blohin (14)
1973 m. Ararat Erevan Dinamo Kiev Dinamo Moskva Oleg Blohin (18)
1974 m. Dinamo Kiev Spartak Moskva Cernomorec Odessa Oleg Blohin (20)
1975 m. Dinamo Kiev Sahter Doneck Dinamo Moskva Oleg Blohin (18)
1976 m. (pav.) Dinamo Moskva Ararat Erevan Dinamo Tbilisi Arkadij Andrasan (8)
1976 m. (rud.) Torpedo Moskva Dinamo Kiev Dinamo Tbilisi Aleksandr Marhin (13)
1977 m. Dinamo Kiev Dinamo Tbilisi Torpedo Moskva Oleg Blohin (17)
1978 m. Dinamo Tbilisi Dinamo Kiev Sahter Doneck Georgij Arcev (19)
1979 m. Spartak Moskva Sahter Doneck Dinamo Kiev Vitalij Starouhin (26)
1980 m. Dinamo Kiev Spartak Moskva Zenit Leningrad Sergej Andreev (20)
1981 m. Dinamo Kiev Spartak Moskva Dinamo Tbilisi Ramaz Sengelia (23)
1982 m. Dinamo Minsk Dinamo Kiev Spartak Moskva Andrej Akubik (23)
1983 m. Dnepr Dnepropetrovsk Spartak Moskva Dinamo Minsk Urij Gavrilov (18)
1984 m. Zenit Leningrad Spartak Moskva Dnepr Dnepropetrovsk Sergej Andreev (19)
1985 m. Dinamo Kiev Spartak Moskva Dnepr Dnepropetrovsk Oleg Protasov (35)
1986 m. Dinamo Kiev Dinamo Moskva Spartak Moskva Aleksandr Boroduk (21)
1987 m. Spartak Moskva Dnepr Dnepropetrovsk Zalgiris Vilnus Oleg Protasov (18)
1988 m. Dnepr Dnepropetrovsk Dinamo Kiev Torpedo Moskva Aleksandr Boroduk, Evgenij Sahov (po 16)
1989 m. Spartak Moskva Dnepr Dnepropetrovsk Dinamo Kiev Sergej Rodionov (16)
1990 m. Dinamo Kiev CSKA Moskva Dinamo Moskva Oleg Protasov, Valerij Smarov (po 12)
1991 m. CSKA Moskva Spartak Moskva Torpedo Moskva Igor Kolyvanov (18)

Nuorodos



Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • CD – buvo atkelta.
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai