Rusijos aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
Rusijos aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 1992 m.
Sistema Rusijos futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Oficiali svetainė http://www.rfpl.org/
Foot.dk http://foot.dk/Rusmester.asp
Rsssf.com http://rsssf.com/tablesr/ruschamp.html
Soccerway.com http://www.soccerway.com/national/russia/premier-league/
Sport-express.ru http://football.sport-express.ru/russia/premier/
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/russia%20final%20tables.htm

Rusijos aukščiausioji futbolo lyga – aukščiausias Rusijos futbolo sistemos divizionas.

Istorija

Rusijoje futbolo pirmenybės rengtos nuo 1901 m. Tai buvo Rusijos miestų varžybos. 1912–1914 m. buvo surengti visos Rusijos turnyrai, tačiau prasidėjus I pasauliniam karui nacionalinės varžybos nutrauktos. Po TSRS žlugimo 1992 m. suformuota 20 komandų Rusijos aukščiausioji lyga, vėliau komandų skaičius sumažintas iki 16, o 2001 m. aukščiausios lygos klubai atsiskyrė nuo Rusijos profesionalų futbolo lygos, suformuodami Premjer lygą.

Pavadinimų kaita

  • 1901 m. – Чемпионаты городов России
  • 1912 m. – Чемпионат Российской империи по футболу
  • 1915 m. – Чемпионаты городов России
  • 1992 m. – Высшая лига
  • 1998 m. – Высший дивизион
  • 2002 m. – Чемпионат России РФПЛ


Prizininkai

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1992 m. Spartak Moskva Spartak Vladikavkaz Dinamo Moskva Velli Kasumov (16)
1993 m. Spartak Moskva Rotor Volgograd Dinamo Moskva Viktor Pancenko (21)
1994 m. Spartak Moskva Dinamo Moskva Lokomotiv Moskva Igor Simutenkov (21)
1995 m. Alania Vladikavkaz Lokomotiv Moskva Spartak Moskva Oleg Veretennikov (25)
1996 m. Spartak Moskva Alania Vladikavkaz Rotor Volgograd Aleksandr Maslov (23)
1997 m. Spartak Moskva Rotor Volgograd Dinamo Moskva Oleg Veretennikov (22)
1998 m. Spartak Moskva CSKA Moskva Lokomotiv Moskva Oleg Veretennikov (22)
1999 m. Spartak Moskva Lokomotiv Moskva CSKA Moskva Giorgi Demetradze (21)
2000 m. Spartak Moskva Lokomotiv Moskva Torpedo Moskva Dmitrij Loskov (15)
2001 m. Spartak Moskva Lokomotiv Moskva Zenit Sankt-Peterburg Dmitrij Vazmikin (17)
2002 m. Lokomotiv Moskva CSKA Moskva Spartak Moskva Roland Gusev, Dmitrij Kiricenko (po 15)
2003 m. CSKA Moskva Zenit Sankt-Peterburg Rubin Kazan Dmitrij Loskov (14)
2004 m. Lokomotiv Moskva CSKA Moskva Kryla Sovetov Samara Aleksandr Kerzakov (18)
2005 m. CSKA Moskva Spartak Moskva Lokomotiv Moskva Dmitrij Kiricenko (14)
2006 m. CSKA Moskva Spartak Moskva Lokomotiv Moskva Roman Pavlucenko (18)
2007 m. Zenit Sankt-Peterburg Spartak Moskva CSKA Moskva Roman Adamov, Roman Pavlucenko (po 14)
2008 m. Rubin Kazan CSKA Moskva Dinamo Moskva Vagner Love (20)
2009 m. Rubin Kazan Spartak Moskva Zenit Sankt-Peterburg Welliton (21)
2010 m. Zenit Sankt-Peterburg CSKA Moskva Rubin Kazan Welliton (19)
2011–2012 m. Zenit Sankt-Peterburg Spartak Moskva CSKA Moskva Seydou Doumbia (28)

Nuorodos



Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • CD – buvo atkelta.
  • CD
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai