Rumunijos aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
Rumunijos aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 1934 m.
Sistema Rumunijos futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Oficiali svetainė http://lpf.ro/
Foot.dk http://foot.dk/Rummester.asp
Rsssf.com http://rsssf.com/tablesr/roemchamp.html
Soccerway.com http://www.soccerway.com/national/romania/liga-i/
Sport-express.ru http://football.sport-express.ru/foreign/romanian/league1/
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/romania%20final%20tables.htm

Rumunijos aukščiausioji futbolo lyga – aukščiausias Rumunijos futbolo pirmenybių lygmuo.

Istorija

1909 m. imtos rengti Rumunijos taurės varžybos – pirmasis Rumunijos futbolo čempionatas. 1921 m. jos performuotos į nacionalines pirmenybes, kuriose varžėsi regioninių lygų čempionai. Vieninga Rumunijos lyga suformuota 1934 m. – iki tol varžybos vykdavo atskirose zonose. 1937–1938 m. sezone laikinai buvo atsisakyta vieningos lygos.

Pavadinimų kaita

  • 1909 m. – Cupe din Române
  • 1921 m. liepos mėn. – Campionatul român de Fotbal
  • 1970 m. spalio 5 d. – Colegiul Divizionar A
  • 1992 m. spalio 10 d. – Divizia A
  • 2006 m. liepos mėn. – Liga I


Prizininkai

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1921–1922 m. Chinezul Timisoara Victoria Cluj AMTE Arad,
Tricolor Bucuresti
1922–1923 m. Chinezul Timisoara Victoria Cluj Venus Bucuresti,
CG Targu Mures
1923–1924 m. Chinezul Timisoara CAO Oradea Jahn Cernauti,
Muresul Targu Mures
1924–1925 m. Chinezul Timisoara UCAS Petrosani Brasovia Brasov,
Jahn Cernauti
1925–1926 m. Chinezul Timisoara FC Juventus Bucuresti AMTE Arad,
Fulgerul Chisinau
1926–1927 m. Chinezul Timisoara Coltea Brasov Universitatea Cluj,
Unirea Tricolor Bucuresti
1927–1928 m. Coltea Brasov Jiul Lupeni Mihai Viteazul Chisinau,
Soimii Sibiu
1928–1929 m. Venus Bucuresti Romania Cluj Banatul Timisoara,
Dragos Cernauti
1929–1930 m. FC Juventus Bucuresti Gloria Arad Universitatea Cluj,
Mihai Viteazul Chisinau
1930–1931 m. UDR Resita HTV Sibiu Macabi Cernauti,
Prahova Ploiesti
1931–1932 m. Venus Bucuresti UDR Resita Muresul Targu Mures,
Macabi Cernauti
1932–1933 m. Ripensia Timisoara Universitatea Cluj CFR Bucuresti,
CA Oradea
Stefan Dobay (16)
1933–1934 m. Venus Bucuresti Ripensia Timisoara Crisana Oradea,
Unirea Tricolor Bucuresti
Stefan Dobay (25)
1934–1935 m. Ripensia Timisoara CAO Oradea Venus Bucuresti Stefan Dobay (24)
1935–1936 m. Ripensia Timisoara AMEFA Arad FC Juventus Bucuresti Stefan Barbu (23)
1936–1937 m. Venus Bucuresti Rapid Bucuresti Ripensia Timisoara Stefan Dobay, Traian Iordache (po 21)
1937–1938 m. Ripensia Timisoara Rapid Bucuresti AMEFA Arad,
Venus Bucuresti
Ludovic Thierjung (22)
1938–1939 m. Venus Bucuresti Ripensia Timisoara AMEFA Arad Adalbert Marksteiner (21)
1939–1940 m. Venus Bucuresti Rapid Bucuresti Sportul Studentesc Bucuresti Stefan Auer (21)
1940–1941 m. Unirea Tricolor Bucuresti Rapid Bucuresti Ripensia Timisoara Sony Niculescu (21)
1941–1942 m. Vyko neoficialios varžybos
1942–1943 m.
1943–1944 m. Nutrauktas
1944–1946 m. Nevyko
1946–1947 m. ITA Arad Carmen Bucuresti CFR Timisoara Ladislau Bonyhadi (26)
1947–1948 m. ITA Arad CFR Timisoara CFR Bucuresti Ladislau Bonyhadi (49)
1948–1949 m. ICO Oradea CFR Bucuresti Jiul Petrosani Gheorghe Vaczi (24)
1950 m. Flamura Rosie Arad Locomotiva Bucuresti Stiinta Timisoara Andrei Radulescu (18)
1951 m. CCA Bucuresti Dinamo Bucuresti Progresul Oradea Gheorghe Vaczi (23)
1952 m. CCA Bucuresti Dinamo Bucuresti Armata Campulung Titus Ozon (17)
1953 m. CCA Bucuresti Dinamo Bucuresti Flamura Rosie Arad Titus Ozon (12)
1954 m. Flamura Rosie Arad CCA Bucuresti Dinamo Bucuresti Alexandru Ene (20)
1955 m. Dinamo Bucuresti Flacara Ploiesti Progresul Bucuresti Ion Ciocescu (18)
1956 m. CCA Bucuresti Dinamo Bucuresti Stiinta Timisoara Ion Alecsandru (18)
1957 m. Vyko pereinamasis taurės turnyras, kurio nugalėtojui čempiono vardas nesuteiktas
1957–1958 m. Petrolul Ploiesti CCA Bucuresti Stiinta Timisoara Ion Ciocescu (21)
1958–1959 m. Petrolul Ploiesti Dinamo Bucuresti CCA Bucuresti Gheorghe Ene (17)
1959–1960 m. CCA Bucuresti Steagul Rosu Brasov Petrolul Ploiesti Gheorghe Constantin (20)
1960–1961 m. CCA Bucuresti Dinamo Bucuresti Rapid Bucuresti Gheorghe Constantin (22)
1961–1962 m. Dinamo Bucuresti Petrolul Ploiesti Progresul Bucuresti Gheorghe Constantin (24)
1962–1963 m. Dinamo Bucuresti Steaua Bucuresti Stiinta Timisoara Ion Ionescu (20)
1963–1964 m. Dinamo Bucuresti Rapid Bucuresti Steaua Bucuresti Constantin Fratila, Cornel Pavlovici (po 19)
1964–1965 m. Dinamo Bucuresti Rapid Bucuresti Steaua Bucuresti Mihai Adam (18)
1965–1966 m. Petrolul Ploiesti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti Ion Ionescu (24)
1966–1967 m. Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti Universitatea Craiova Ion Oblemenco (17)
1967–1968 m. Steaua Bucuresti Arges Pitesti Dinamo Bucuresti Mihai Adam (15)
1968–1969 m. UTA Arad Dinamo Bucuresti Rapid Bucuresti Florea Dumitrache (22)
1969–1970 m. UTA Arad Rapid Bucuresti Steaua Bucuresti Ion Oblemenco (19)
1970–1971 m. Dinamo Bucuresti Rapid Bucuresti Steaua Bucuresti Florea Dumitrache, Constantin Moldoveanu, Gheorghe Tataru (po 15)
1971–1972 m. Arges Pitesti UTA Arad Universitatea Cluj Ion Oblemenco (20)
1972–1973 m. Dinamo Bucuresti Universitatea Craiova Arges Pitesti Ion Oblemenco (21)
1973–1974 m. Universitatea Craiova Dinamo Bucuresti Steagul Rosu Brasov Mihai Adam (23)
1974–1975 m. Dinamo Bucuresti Armata Targu Mures Universitatea Craiova Dudu Georgescu (33)
1975–1976 m. Steaua Bucuresti Dinamo Bucuresti Armata Targu Mures Dudu Georgescu (31)
1976–1977 m. Dinamo Bucuresti Steaua Bucuresti Universitatea Craiova Dudu Georgescu (47)
1977–1978 m. Steaua Bucuresti Arges Pitesti Politehnica Timisoara Dudu Georgescu (24)
1978–1979 m. Arges Pitesti Dinamo Bucuresti Steaua Bucuresti Marin Radu II (22)
1979–1980 m. Universitatea Craiova Steaua Bucuresti Arges Pitesti Septimiu Cimpeanu II (24)
1980–1981 m. Universitatea Craiova Dinamo Bucuresti Arges Pitesti Marin Radu II (28)
1981–1982 m. Dinamo Bucuresti Universitatea Craiova Corvinul Hunedoara Anghel Iordanescu (20)
1982–1983 m. Dinamo Bucuresti Universitatea Craiova Sportul Studentesc Bucuresti Petre Grosu (20)
1983–1984 m. Dinamo Bucuresti Steaua Bucuresti Universitatea Craiova Marcel Coras (20)
1984–1985 m. Steaua Bucuresti Dinamo Bucuresti Sportul Studentesc Bucuresti Gheorghe Hagi (20)
1985–1986 m. Steaua Bucuresti Sportul Studentesc Bucuresti Universitatea Craiova Gheorghe Hagi (31)
1986–1987 m. Steaua Bucuresti Dinamo Bucuresti Victoria Bucuresti Rodion Camataru (44)
1987–1988 m. Steaua Bucuresti Dinamo Bucuresti Victoria Bucuresti Victor Piturca (34)
1988–1989 m. Steaua Bucuresti Dinamo Bucuresti Victoria Bucuresti Dorin Mateut (43)
1989–1990 m. Dinamo Bucuresti Steaua Bucuresti Universitatea Craiova Gavril Balint (19)
1990–1991 m. Universitatea Craiova Steaua Bucuresti Dinamo Bucuresti Ovidiu Cornel Hanganu (24)
1991–1992 m. Dinamo Bucuresti Steaua Bucuresti Electroputere Craiova Gabor Gerstenmajer (21)
1992–1993 m. Steaua Bucuresti Dinamo Bucuresti Universitatea Craiova Ilie Dumitrescu (24)
1993–1994 m. Steaua Bucuresti Universitatea Craiova Dinamo Bucuresti Gheorghe Craioveanu (22)
1994–1995 m. Steaua Bucuresti Universitatea Craiova Dinamo Bucuresti Gheorghe Crioveanu (27)
1995–1996 m. Steaua Bucuresti National Bucuresti Rapid Bucuresti Ion Vladoiu (26)
1996–1997 m. Steaua Bucuresti National Bucuresti Dinamo Bucuresti Sabin Ilie (31)
1997–1998 m. Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Arges Pitesti Constantin Barbu, Ion Vasile Oana (po 22)
1998–1999 m. Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti Steaua Bucuresti Ioan Viorel Ganea (28)
1999–2000 m. Dinamo Bucuresti Rapid Bucuresti Ceahlaul Piatra Neamt Marian Savu (20)
2000–2001 m. Steaua Bucuresti Dinamo Bucuresti FC Brasov Marius Niculae (20)
2001–2002 m. Dinamo Bucuresti National Bucuresti Rapid Bucuresti Catalin Cursaru (17)
2002–2003 m. Rapid Bucuresti Steaua Bucuresti Gloria Bistrita Claudiu Nicu Raducanu (21)
2003–2004 m. Dinamo Bucuresti Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Ionel Danciulescu (21)
2004–2005 m. Steaua Bucuresti Dinamo Bucuresti Rapid Bucuresti Gheorghe Bucur, Claudiu Iulian Niculescu (po 21)
2005–2006 m. Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti Ionut Mazilu (22)
2006–2007 m. Dinamo Bucuresti Steaua Bucuresti CFR Cluj Claudiu Iulian Niculescu (17)
2007–2008 m. CFR Cluj Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Ionel Danciulescu (21)
2008–2009 m. Unirea Urziceni FC Timisoara Dinamo Bucuresti Gheorghe Bucur, Florin Costea (po 17)
2009–2010 m. CFR Cluj Unirea Urziceni SC Vaslui Andrei Cristea (16)
2010–2011 m. Otelul Galati FC Timisoara FC Vaslui Ianis Zicu (18)
2011–2012 m. CFR Cluj FC Vaslui Steaua Bucuresti Wesley (27)

Nuorodos



Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • CD – buvo atkelta.
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai