Lenkijos aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
Lenkijos aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 1920 m.
Sistema Lenkijos futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Oficiali svetainė http://ekstraklasa.net/
Foot.dk http://foot.dk/Polmester.asp
Rsssf.com http://rsssf.com/tablesp/polchamp.html
Soccerway.com http://www.soccerway.com/national/poland/
Sport-express.ru http://football.sport-express.ru/foreign/poland/extra/
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/poland%20final%20tables.htm

Lenkijos aukščiausioji futbolo lyga – aukščiausias Lenkijos futbolo pirmenybių lygmuo.

Istorija

Aukščiausioji lyga ir Lenkijos futbolo federacija buvo įkurtos 1919 m., po metų kai Lenkija 1918 m. atgavo nepriklausomybę. Vieninga lyga suformuota 1927 m.

Pavadinimų kaita

  • 1920 m. – Mistrzostwo Polski
  • 1927 m. – Polska Liga Piłki Nożnej
  • 1946 m. – Liga PZPN
  • 1948 m. – I liga
  • 2005 m. – Ekstraklasa


Prizininkai

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1920 m. Nutrauktas dėl karo su Rusija
1921 m. Cracovia Krakow Polonia Warszawa Warta Poznan
1922 m. Pogon Lwow Warta Poznan Cracovia Krakow,
LKS Lodz
1923 m. Pogon Lwow Wisla Krakow Warta Poznan,
Polonia Warszawa
1924 m. Nevyko dėl rinktinės pasiruošimo Olimpinėms žaidynėms
1925 m. Pogon Lwow Warta Poznan Wisla Krakow
1926 m. Pogon Lwow Polonia Warszawa Warta Poznan
1927 m. Wisla Krakow FC Katowice Warta Poznan Henryk Reyman (38)
1928 m. Wisla Krakow Warta Poznan Legia Warszawa Henryk Reyman (30)
1929 m. Warta Poznan Garbarnia Krakow Wisla Krakow Roch Nastula (27)
1930 m. Cracovia Krakow Wisla Krakow Legia Warszawa Jozef Nawrot (27)
1931 m. Garbarnia Krakow Wisla Krakow Legia Warszawa Walery Kisielinski (25)
1932 m. Cracovia Krakow Pogon Lwow Warta Poznan Kajetan Kryszkiewicz (16)
1933 m. Ruch Chorzow Pogon Lwow Wisla Krakow Artur Wozniak (19)
1934 m. Ruch Chorzow Cracovia Krakow Wisla Krakow Ernest Wilimowski (36)
1935 m. Ruch Chorzow Pogon Lwow Warta Poznan Michal Matyas II (22)
1936 m. Ruch Chorzow Wisla Krakow Warta Poznan Teodor Peterek, Ernest Wilimowski (po 18)
1937 m. Cracovia Krakow AKS Chorzow Ruch Chorzow Jerzy Wostal (12)
1938 m. Ruch Chorzow Warta Poznan Wisla Krakow Teodor Peterek, Leonard Piontek (po 21)
1939 m. Nutrauktas dėl karo su Vokietija
1940–1945 m. Nevyko dėl karo
1946 m. Polonia Warszawa Warta Poznan AKS Chorzow
1947 m. Warta Poznan Wisla Krakow AKS Chorzow
1948 m. Cracovia Krakow Wisla Krakow Ruch Chorzow Jozef Kohut (33)
1949 m. Wisla Krakow Cracovia Krakow Lech Poznan Teodor Aniola (20)
1950 m. Wisla Krakow Ruch Chorzow Lech Poznan Teodor Aniola (21)
1951 m. Wisla Krakow Gornik Radlin Legia Warszawa Teodor Aniola (20)
1952 m. Ruch Chorzow Polonia Bytom Cracovia Krakow,
Wisla Krakow
Gerard Cieslik (11)
1953 m. Ruch Chorzow OWKS Krakow Wisla Krakow Gerard Cieslik (22)
1954 m. Polonia Bytom LKS Lodz Ruch Chorzow Henryk Kempny, Ernest Pol (po 13)
1955 m. Legia Warszawa Zaglebie Sosnowiec Ruch Chorzow Stanislaw Hachorek (16)
1956 m. Legia Warszawa Ruch Chorzow Lechia Gdansk Henryk Kempny (21)
1957 m. Gornik Zabrze Gwardia Warszawa LKS Lodz Lucjan Brychczy (19)
1958 m. LKS Lodz Polonia Bytom Gornik Zabrze Wladyslaw Soporek (19)
1959 m. Gornik Zabrze Polonia Bytom Gwardia Warszawa Jan Liberda, Ernest Pol (po 21)
1960 m. Ruch Chorzow Legia Warszawa Gornik Zabrze Marian Norkowski II (17)
1961 m. Gornik Zabrze Polonia Bytom Legia Warszawa Ernest Pol (24)
1962 m. Polonia Bytom Gornik Zabrze Zaglebie Sosnowiec Jan Liberda (16)
1962–1963 m. Gornik Zabrze Ruch Chorzow Zaglebie Sosnowiec Marian Kielec (18)
1963–1964 m. Gornik Zabrze Zaglebie Sosnowiec Odra Opole Jozef Galeczka, Jerzy Wilim (po 18)
1964–1965 m. Gornik Zabrze Szombierki Bytom Zaglebie Sosnowiec Lucjan Brychczy (20)
1965–1966 m. Gornik Zabrze Wisla Krakow Polonia Bytom Wlodzimierz Lubanski (23)
1966–1967 m. Gornik Zabrze Zaglebie Sosnowiec Ruch Chorzow Wlodzimierz Lubanski (18)
1967–1968 m. Ruch Chorzow Legia Warszawa Gornik Zabrze Wlodzimierz Lubanski (24)
1968–1969 m. Legia Warszawa Gornik Zabrze Polonia Bytom Wlodzimierz Lubanski (22)
1969–1970 m. Legia Warszawa Ruch Chorzow Gornik Zabrze Andrzej Jarosik (18)
1970–1971 m. Gornik Zabrze Legia Warszawa Zaglebie Walbrzych Andrzej Jarosik (13)
1971–1972 m. Gornik Zabrze Zaglebie Sosnowiec Legia Warszawa Ryszard Szymczak (16)
1972–1973 m. Stal Mielec Ruch Chorzow Gwardia Warszawa Grzegorz Lato (13)
1973–1974 m. Ruch Chorzow Gornik Zabrze Stal Mielec Zdzislaw Kapka (15)
1974–1975 m. Ruch Chorzow Stal Mielec Slask Wroclaw Grzegorz Lato (19)
1975–1976 m. Stal Mielec GKS Tychy Wisla Krakow Kazimierz Kmiecik (20)
1976–1977 m. Slask Wroclaw Widzew Lodz Gornik Zabrze Wlodzimierz Mazur (17)
1977–1978 m. Wisla Krakow Slask Wroclaw Lech Poznan Kazimierz Kmiecik (15)
1978–1979 m. Ruch Chorzow Widzew Lodz Stal Mielec Kazimierz Kmiecik (17)
1979–1980 m. Szombierki Bytom Widzew Lodz Legia Warszawa Kazimierz Kmiecik (24)
1980–1981 m. Widzew Lodz Wisla Krakow Szombierki Bytom Krzysztof Adamczyk (18)
1981–1982 m. Widzew Lodz Slask Wroclaw Stal Mielec Grzegorz Kapica (15)
1982–1983 m. Lech Poznan Widzew Lodz Ruch Chorzow Miroslaw Okonski, Miroslaw Tlokinski (po 15)
1983–1984 m. Lech Poznan Widzew Lodz Pogon Szczecin Wlodzimierz Ciolek (14)
1984–1985 m. Gornik Zabrze Legia Warszawa Widzew Lodz Leszek Iwanicki (14)
1985–1986 m. Gornik Zabrze Legia Warszawa Widzew Lodz Andrzej Zgutczynski (20)
1986–1987 m. Gornik Zabrze Pogon Szczecin GKS Katowice Marek Lesniak (24)
1987–1988 m. Gornik Zabrze GKS Katowice Legia Warszawa Dariusz Dziekanowski (20)
1988–1989 m. Ruch Chorzow GKS Katowice Gornik Zabrze Krzysztof Warzycha (24)
1989–1990 m. Lech Poznan Zaglebie Lubin GKS Katowice Andrzej Juskowiak (18)
1990–1991 m. Zaglebie Lubin Gornik Zabrze Wisla Krakow Tomasz Dziubinski (21)
1991–1992 m. Lech Poznan GKS Katowice Widzew Lodz Jerzy Podbrozny, Miroslaw Waligora (po 20)
1992–1993 m. Lech Poznan Legia Warszawa LKS Lodz Jerzy Podbrozny (25)
1993–1994 m. Legia Warszawa GKS Katowice Gornik Zabrze Zenon Burzawa (21)
1994–1995 m. Legia Warszawa Widzew Lodz GKS Katowice Boguslaw Cygan (16)
1995–1996 m. Widzew Lodz Legia Warszawa Hutnik Krakow Marek Koniarek (29)
1996–1997 m. Widzew Lodz Legia Warszawa Odra Wodzislaw Miroslaw Trzeciak (19)
1997–1998 m. LKS Lodz Polonia Warszawa Wisla Krakow Arkadiusz Bak, Sylwester Czereszewski, Mariusz Srutwa (po 14)
1998–1999 m. Wisla Krakow Widzew Lodz Legia Warszawa Tomasz Frankowski (21)
1999–2000 m. Polonia Warszawa Wisla Krakow Ruch Chorzow Adam Kompala (19)
2000–2001 m. Wisla Krakow Pogon Szczecin Legia Warszawa Tomasz Frankowski (18)
2001–2002 m. Legia Warszawa Wisla Krakow Amica Wronki Maciej Zurawski (21)
2002–2003 m. Wisla Krakow Dyskobolia Grodzisk Dospel Katowice Stanko Svitlica (24)
2003–2004 m. Wisla Krakow Legia Warszawa Amica Wronki Maciej Zurawski (20)
2004–2005 m. Wisla Krakow Dyskobolia Grodzisk Legia Warszawa Tomasz Frankowski (25)
2005–2006 m. Legia Warszawa Wisla Krakow Zaglebie Lubin Grzegorz Piechna (21)
2006–2007 m. Zaglebie Lubin GKS Belchatow Legia Warszawa Piotr Reiss (15)
2007–2008 m. Wisla Krakow Legia Warszawa Dyskobolia Grodzisk Pawel Brozek (23)
2008–2009 m. Wisla Krakow Legia Warszawa Lech Poznan Pawel Brozek, Takesure Chinyama (po 19)
2009–2010 m. Lech Poznan Wisla Krakow Ruch Chorzow Robert Lewandowski (18)
2010–2011 m. Wisla Krakow Slask Wroclaw Legia Warszawa Tomasz Frankowski (14)
2011–2012 m. Slask Wroclaw Ruch Chorzow Legia Warszawa Artjoms Rudnevs (22)

Nuorodos



Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • CD – buvo atkelta.
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai