Kareivinių kiemo aikštė, Klaipėda

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Kareivinių kiemo aikštė, Klaipėda
Koordinatės: 55.7240 ir 21.1249

Kareivinių kiemo aikštė, Klaipėda
-
Kraunamas žemėlapis ...
Atidarytas: apie 1928 m.
Talpa:
Komandos KSS Klaipėda
Miestas Klaipėda

Klaipėdos kareivinių kiemas buvo tarpukariu Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje, dabartinio universitetinio miestelio teritorijoje.

Istorija

Klaipėdos kareivių kiemas 1924 ir 2016 m.

Pirmosios kareivinės Klaipėdoje dislokuotai Vokietijos kariuomenės įgulai apgyvendinti buvo pastatytos 1876–1880 m. Vieta jiems parinkta už miesto, Zandvėro priemiestyje, nutiesta gatvelė pavadinta Kareivinių gatve. Anksčiau už pastatų buvo nemažas kiemas, aplink kurį stovėjo įvairios paskirties statinių. XX a. pirmaisiais metais, kai kareivinės buvo jau nereikalingos (pastatytos naujos), manyta jose įrengti pigius butus darbininkams. Tačiau 1908 m. jos perduotos miesto vargšų globos draugijai, paverstos prieglauda.

XX a. pradžioje karo ministerija pradėjo statyti naują kareivinių kompleksą. Vieta parinkta užmiestyje, netoli miško. Statyba prasidėjo 1904 m., bet dėl statybininkų streiko kurį laiką buvo sustojusi. Tik 1906 m. darbai vėl pajudėjo. 1907 m. į šias kareivines persikėlė Klaipėdos garnizonas. Ansamblį sudarė 6 raudonų plytų pastatai. Pratęsta dabartinė H. Manto gatvė (nuo Liepojos aikštės) iki kareivinių buvo pavadinta generolo Moltkės vardu. Tačiau pagrindinių statinių fasadai buvo atgręžti ne į šią gatvę, bet į pratybų aikštę ir miestą.

1928 m. balandžio 29 d. Klaipėdos kareivinių kieme pirmąsias sezono rungtynes žaidė KSS Klaipėda komanda su Vorwarts Šilutė ekipa (2-1).[1]

Kareivinių poreikiams ansamblis buvo naudojamas iki 1993 m. Išvedant iš Lietuvos rusų kariuomenę, 1992 m. lapkričio 27 d. LR Vyriausybė karinį miestelį Klaipėdoje su apleistais kareivinių pastatais nutarė perduoti Krašto apsaugos ministerijai. Tačiau inicijavus 1991 m. įsteigto Klaipėdos universiteto vadovybei, miestelį nutarta perduoti Universiteto reikmėms. 1993 m. rugsėjo 1 d. ką tik atvėrusių savo kontrolės postus kareivinių paradų ir žygių treniruočių aikštėje, stebint dar nespėjusiems išvykti Rusijos kariams, įvyko naujųjų mokslo metų pradžios iškilmės.[2]

Šaltiniai


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai