Estijos aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
Estijos aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 1929 m.
Sistema Estijos futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Oficiali svetainė http://www.jalgpall.ee/league.php?b=ML&page_id=30
Foot.dk http://foot.dk/Estmester.asp
Rsssf.com http://rsssf.com/tablese/estchamp.html
Soccerway.com http://www.soccerway.com/national/estonia/
Sport-express.ru http://football.sport-express.ru/foreign/estonia/master/
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/estonia%20final%20tables.htm

Estijos aukščiausioji futbolo lyga – aukščiausias Estijos futbolo pirmenybių lygmuo.

Istorija

Vieninga Estijos futbolo lyga suformuota 1929 m., nors čempionatas taurės turnyro sistema vyko jau nuo 1921 m. Po II pasaulinio karo sovietams okupavus Estiją, aukščiausiasis šalies divizionas buvo Estijos TSR aukščiausioji lyga, tačiau stipriausi respublikos klubai žaisdavo TSRS futbolo sistemos žemesniuosiuose ešelonuose.

Atgavus nepriklausomybę, 1991 m. vėl pradėti rengti stipriausių Estijos komandų čempionatai. 1992–1998 m. buvo žaidžiama sistema ruduo–pavasaris, bet po to pereita prie Šiaurės Europos šalims būdingos sistemos pavasaris–ruduo. 1994–1998 m. pirmenybes rudenį pradėdavo 8 komandos, o pavasarį 6 stipriausios kovodavo dėl medalių, tuo tarpu 2 silpniausios kartu su 4 stipriausiomis I lygos komandomis žaisdavo tarpinėje lygoje, iš kurios 2 geriausios pavasario komandos patekdavo į rudens 8 komandų pirmenybes. 1998 m. rudenį lygoje ėmė žaisti 8 komandos, nuo 2005 m. – 10 komandų.

Pavadinimų kaita

  • 1921 m. – A-klass
  • 1924 m. – 1. klass
  • 1928 m. – Liiduklass
  • 1941 m. – Eesti NSV kõrgliiga
  • 1992 m. – Meistriliiga


Prizininkai

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1921 m. Sport Tallinn Tallinna JK Voitleja Narva,
Kalev Tallinn
1922 m. Sport Tallinn Kalev Tallinn Tallinna JK,
Voitleja Narva
1923 m. Kalev Tallinn ASK Tartu Sport Tallinn
1924 m. Sport Tallinn Kalev Tallinn Tallinna JK,
Voitleja Narva
1925 m. Sport Tallinn Kalev Tallinn Voitleja Narva
1926 m. Tallinna JK Sport Tallinn Kalev Tallinn,
Sirius Tallinn
1927 m. Sport Tallinn Tallinna JK Voitleja Tallinn,
Kalev Tallinn
1928 m. Tallinna JK Merkuur Tallinn  ???
1929 m. Sport Tallinn Tallinna JK Kalev Tallinn
1930 m. Kalev Tallinn Sport Tallinn Tallinna JK
1931 m. Sport Tallinn Kalev Tallinn Tallinna JK
1932 m. Sport Tallinn Puhkekodu Tallinn Kalev Tallinn
1933 m. Sport Tallinn Estonia Tallinn Tallinna JK
1934 m. Estonia Tallinn Sport Tallinn Puhkekodu Tallinn
1935 m. Estonia Tallinn Tallinna JK Sport Tallinn
1936 m. Estonia Tallinn Sport Tallinn Puhkekodu Tallinn
1937–1938 m. Estonia Tallinn Esta Tallinn Kalev Tallinn
1938–1939 m. Estonia Tallinn Tallinna JK Sport Tallinn
1939–1940 m. Olumpia Tartu Estonia Tallinn Esta Tallinn
1941 m. Nebaigtas dėl karo
1942 m. Tartu PSR Estonia Tallinn Tervis Parnu
1943 m. Estonia Tallinn Sport Tallinn Tervis Parnu
1944 m. Nebaigtas dėl karo
1945–1990 m. Sovietų okupacija
1991 m. TVMK Tallinn Norma Tallinn Estonia Johvi A. Krolov (21)
1992 m. Norma Tallinn EP Johvi TVMV Tallinn Sergei Bragin (18)
1992–1993 m. Norma Tallinn Flora Tallinn Nikol Tallinn Sergei Bragin (27)
1993–1994 m. Flora Tallinn Norma Tallinn Nikol Tallinn Maksim Gruznov (21)
1994–1995 m. Flora Tallinn Lantana Tallinn Trans Narva Sergei Morozov (25)
1995–1996 m. Lantana Tallinn Flora Tallinn Tevalte Tallinn Lembit Rajala (16)
1996–1997 m. Lantana Tallinn Flora Tallinn Tallinna Sadam Sergei Bragin (18)
1997–1998 m. Flora Tallinn Tallinna Sadam Lantana Tallinn Konstantin Kolbassenko (18)
1998 m. Flora Tallinn Tallinna Sadam Lantana Tallinn Konstantin Kolbassenko (13)
1999 m. Levadia Maardu Tulevik Viljandi Flora Tallinn Toomas Krom (19)
2000 m. Levadia Maardu Flora Tallinn TVMK Tallinn Egidijus Juška, Toomas Krom (po 24)
2001 m. Flora Tallinn TVMK Tallinn Levadia Maardu Maksim Gruznov (37)
2002 m. Flora Tallinn Levadia Maardu TVMK Tallinn Andrei Krolov (37)
2003 m. Flora Tallinn TVMK Tallinn Levadia Maardu Tor Henning Hamre (39)
2004 m. Levadia Tallinn TVMK Tallinn Flora Tallinn Vjateslav Zahovaiko (28)
2005 m. TVMK Tallinn Levadia Tallinn Trans Narva Tarmo Neemelo (41)
2006 m. Levadia Tallinn Trans Narva Flora Tallinn Maksim Gruznov (31)
2007 m. Levadia Tallinn Flora Tallinn TVMK Tallinn Dmitri Lipartov (30)
2008 m. Levadia Tallinn Flora Tallinn Trans Narva Ingemar Teever (23)
2009 m. Levadia Tallinn Kalev Sillamae Trans Narva Vittali Gussev (27)
2010 m. Flora Tallinn Levadia Tallinn Trans Narva Sander Post (24)
2011 m. Flora Tallinn Kalju Nomme Trans Narva Aleksanders Cekulajevs (46)
2012 m. Kalju Nomme Levadia Tallinn Flora Tallinn Vladislav Ivanov (23)

Nuorodos



Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • CD – buvo atkelta.
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai