Bosnijos ir Hercegovinos aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
Bosnijos ir Hercegovinos aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 2000 m.
Sistema Bosnijos ir Hercegovinos futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Oficiali svetainė http://www.nfsbih.net/
Foot.dk http://foot.dk/Bosmester.asp
Rsssf.com http://rsssf.com/tablesb/bihchamp.html
Soccerway.com http://www.soccerway.com/national/bosnia-herzegovina/
Sport-express.ru http://football.sport-express.ru/foreign/bosnia/premier/
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/bosnia%20herzegovina%20final%20tables.htm

Bosnijos ir Hercegovinos aukščiausioji futbolo lyga – aukščiausias Bosnijos ir Hercegovinos futbolo lygmuo.

Istorija

Iki 2000 m. buvo rengiami trys atskiri čempionatai, kuriuose dalyvavo komandos pagal etninius kriterijus (Bosnijos musulmonai, Bosnijos serbai ir Bosnijos kroatai). 1998 m. UEFA kartu su Bosnijos ir Hercegovinos futbolo asociacija surengė pirmąsias bendras atkrintamąsias varžybas, kurių metu buvo išaiškintas pirmasis šalies čempionas. 2000 m. vėl surengtos atkrintamosios varžybos, 2000 m. vasarą pradėtas rengti bendras musulmonų ir kroatų čempionatas, prie kurio nuo 2002 m. prisijungė ir serbai – taip sudaryta bendroji šalies lyga.

Pavadinimų kaita

  • 2000 m. – Premijer liga Bosne i Hercegovine


Prizininkai

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1997–1998 m. Zeljeznicar Sarajevo FK Sarajevo Bosna Visoko,
NK Siroki Brijeg
1998–1999 m. Neįvyko atkrintamosios varžybos
1999–2000 m. Brotnjo Citluk Buducnost Banovici NK Siroki Brijeg,
Jedinstvo Bihac
2000–2001 m. Zeljeznicar Sarajevo Brotnjo Citluk FK Sarajevo Dzelaludin Muharemovic (31)
2001–2002 m. Zeljeznicar Sarajevo NK Siroki Brijeg Brotnjo Citluk Velimir Brasnic, Ivica Huljev (po 15)
2002–2003 m. Leotar Trebinje Zeljeznicar Sarajevo FK Sarajevo Emir Obuca (24)
2003–2004 m. NK Siroki Brijeg Zeljeznicar Sarajevo FK Sarajevo Alen Skoro (21)
2004–2005 m. Zrinjski Mostar Zeljeznicar Sarajevo NK Siroki Brijeg Zoran Rajkovic (17)
2005–2006 m. NK Siroki Brijeg FK Sarajevo Zrinjski Mostar Petar Jelic (18)
2006–2007 m. FK Sarajevo Zrinjski Mostar Slavija Sarajevo Dragan Benic (19)
2007–2008 m. Maksima Modrica NK Siroki Brijeg Celik Zenica Darko Spalevic (18)
2008–2009 m. Zrinjski Mostar Slavija Istocno Sarajevo Sloboda Tuzla Darko Spalevic (17)
2009–2010 m. Zeljeznicar Sarajevo NK Siroki Brijeg Borac Banja Luka Feda Dudic (16)
2010–2011 m. Borac Banja Luka FK Sarajevo Zeljeznicar Sarajevo Nusmir Fajic (13)
2011–2012 m. Zeljeznicar Sarajevo NK Siroki Brijeg Borac Banja Luka Eldin Adilovic (19)
2012–2013 m. Zeljeznicar Sarajevo FK Sarajevo Borac Banja Luka Emir Hadzic (20)

Regioninės lygos

Kroatų lyga

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1993–1994 m. Mladost Siroki Brijeg  ???  ???
1994–1995 m. Mladost Siroki Brijeg  ???  ???
1995–1996 m. Mladost Siroki Brijeg  ???  ???
1996–1997 m. NK Siroki Brijeg  ???  ??? Andelko Marusi (21)
1997–1998 m. NK Siroki Brijeg Zrinjski Mostar NK Orasje Stanko Bubalo (31)
1998–1999 m. NK Posusje NK Siroki Brijeg Zrinjski Mostar
1999–2000 m. NK Posusje Brotnjo Citluk NK Siroki Brijeg Robert Ristovski (18)

Musulmonų lyga

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1994–1995 m. Celik Zenica FK Sarajevo Bosna Visoko
1995–1996 m. Celik Zenica NK Lukavac Sloboda Tuzla Amir Osmanovic (27)
1996–1997 m. Celik Zenica NK Sarajevo Bosna Visoko Nermin Vazda (17)
1997–1998 m. Bosna Visoko Celik Zenica NK Sarajevo Nermin Hajdarevic, Nermin Vazda (po 19)
1998–1999 m. FK Sarajevo Bosna Visoko Rudar Kakanj Nermin Vazda (19)
1999–2000 m. Jedinstvo Bihac Zeljeznicar Sarajevo NK Sarajevo Asmir Dzafic, Dzemo Smjecanin (po 25)

Serbų lyga

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1995–1996 m. Boksit Milici Rudar Prijedor Glasinac Sokolac,
Borac Banja Luka
1996–1997 m. Rudar Ugljevik Sloga Trn Borac Banja Luka,
Boksit Milici
1997–1998 m. Rudar Ugljevik Borac Banja Luka Glasinac Sokolac
1998–1999 m. Radnik Bijeljina Rudar Ugljevik Boksit Milici
1999–2000 m. Boksit Milici Rudar Ugljevik Leotar Trebinje Zdjelar (29)
2000–2001 m. Borac Banja Luka Sloboda Novi Grad Rudar Ugljevik
2001–2002 m. Leotar Trebinje Kozara Gradiska Borac Banja Luka



Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • CD – buvo atkelta.
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai