Baltarusijos aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
Baltarusijos aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 1922 m.
Sistema Baltarusijos futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Oficiali svetainė http://www.bff.by/sorev/chempbel/vliga/
Foot.dk http://foot.dk/Hrusmester.asp
Rsssf.com http://rsssf.com/tablesw/witrchamp.html
Soccerway.com http://www.soccerway.com/national/belarus/
Sport-express.ru http://football.sport-express.ru/foreign/belorus/highest/
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/belarus%20final%20tables.htm

Baltarusijos aukščiausioji futbolo lyga – aukščiausias Baltarusijos futbolo lygmuo.

Istorija

1922 m. įkurta Baltarusijos lyga TSRS sudėtyje, nuo 1992 m. – nepriklausoma lyga. Iki 1995 m. pirmenybės vyko sistema ruduo–pavasaris, vėliau pereita prie šaliai įprastos sistemos pavasaris–ruduo.

Pavadinimų kaita

  • 1922 m. – Высшая лига Белорусской ССР
  • 1992 m. – Першая ліга
  • 1998 m. – Вышэйшая ліга


Prizininkai

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1992 m. Dinamo Minsk Dnepr Mogilev Dinamo Brest Andrey Skoroybogatko (11)
1992–1993 m. Dinamo Minsk KIM Vitebsk Belarus Minsk (1992) Sergey Baranovsky, Myroslav Romashchenko (po 19)
1993–1994 m. Dinamo Minsk Dinamo-93 Minsk KIM Vitebsk Petr Kachuro (21)
1994–1995 m. Dinamo Minsk Dvina Vitebsk Dinamo-93 Minsk Pavel Shavrov (20)
1995 m. Dinamo Minsk MPKC Mozyr Dinamo-93 Minsk Sergei Yaromko (16)
1996 m. MPKC Mozyr Dinamo Minsk Belsina Bobrujsk Andrei Khlebosolov (34)
1997 m. Dinamo Minsk Belsina Bobrujsk Lokomotiv Vitebsk Andrei Khlebosolov (19)
1998 m. Dnepr Mogilev BATE Borisov Belsina Bobrujsk Sergei Yaromko (19)
1999 m. BATE Borisov Slavia Mozyr FK Gomel Valeriy Stripeikis (22)
2000 m. Slavia Mozyr BATE Borisov Dinamo Minsk Roman Vasilyuk (31)
2001 m. Belsina Bobrujsk Dinamo Minsk BATE Borisov Sergei Davydov (25)
2002 m. BATE Borisov Neman Grodno Sahter Soligorsk Valeriy Stripeikis (18)
2003 m. FK Gomel BATE Borisov Dinamo Minsk Gennadiy Bliznyuk, Sergej Komilenko (po 18)
2004 m. Dinamo Minsk BATE Borisov Sahter Soligorsk Valeriy Stripeikis (18)
2005 m. Sahter Soligorsk Dinamo Minsk MTZ-RIPA Minsk Valeriy Stripeikis (16)
2006 m. BATE Borisov Dinamo Minsk Sahter Soligorsk Aleksandr Klimenko (17)
2007 m. BATE Borisov FK Gomel Sahter Soligorsk Roman Vasilyuk (24)
2008 m. BATE Borisov Dinamo Minsk MTZ-RIPA Minsk Gennadiy Bliznyuk (16)
2009 m. BATE Borisov Dinamo Minsk Dnepr Mogilev Maycon (15)
2010 m. BATE Borisov Sahter Soligorsk FK Minsk Renan Bressan (15)
2011 m. BATE Borisov Sahter Soligorsk FK Gomel Renan Bardini Bressan (13)
2012 m. BATE Borisov Sahter Soligorsk Dinamo Minsk Dmitrij Osipenko (14)
2013 m. BATE Borisov Sahter Soligorsk Dinamo Minsk Vitalij Rodionov (14)

Nuorodos



Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • CD – buvo atkelta.
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai