Šveicarijos aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
Šveicarijos aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 1897 m.
Sistema Šveicarijos futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Oficiali svetainė http://www.football.ch/
Foot.dk http://foot.dk/Schmester.asp
Rsssf.com http://rsssf.com/tablesz/zwitchamp.html
Soccerway.com http://www.soccerway.com/national/switzerland/super-league/
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/switzerland%20final%20tables.htm

Šveicarijos aukščiausioji futbolo lyga – aukščiausias Šveicarijos futbolo pirmenybių lygmuo. Šveicarijos lygose žaidžia ir visi 7 Lichtenšteino klubai, taip pat jų dukterinės komandos. Vienintelė jų komanda, pasiekusi aukščiausiąjį divizioną, yra FC Vaduz klubas, debiutavęs 2008 m.

Istorija

1933 m. sudaryta vieninga Šveicarijos lyga. Iki tol pirmenybės vykdavo atskirose zonose (dažniausiai trijose – Rytų, Vidurio ir Vakarų), o dėl medalių kovodavo stipriausios zonų komandos.

Pavadinimų kaita

  • 1897 m. – Serie A
  • 1930 m. liepos mėn. – Première Ligue
  • 1931 m. liepos mėn. – Ligue Nationale
  • 1933 m. liepos mėn. – Challenge National
  • 1944 m. liepos mėn. – Ligue Nationale A
  • 2003 m. liepos mėn. – Super League


Prizininkai

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1897–1898 m. Grasshopper Zurich Chatelaine Geneve Villa Longchamp Lausanne
1898–1899 m. Anglo-American Zurich Old Boys Basel FC&CC Lausanne
1899–1900 m. Grasshopper Zurich FC Bern FC Zurich,
FC Neuchatel
1900–1901 m. Grasshopper Zurich FC Bern FC Zurich,
FC La Chaux-de-Fonds
1901–1902 m. FC Zurich Young Boys Bern FC Bern
1902–1903 m. Young Boys Bern FC Neuchatel,
FC Zurich
1903–1904 m. FC Sankt Gallen Old Boys Basel Servette Geneve
1904–1905 m. Grasshopper Zurich FC La Chaux-de-Fonds,
Young Boys Bern
1905–1906 m. FC Winterthur Servette Geneve Young Boys Bern
1906–1907 m. Servette Geneve Young Fellows Zurich FC Basel
1907–1908 m. FC Winterthur Young Boys Bern Old Boys Basel,
Servette Geneve
1908–1909 m. Young Boys Bern FC Winterthur FC Sankt Gallen,
FC La Chaux-de-Fonds
1909–1910 m. Young Boys Bern Servette Geneve FC Aarau
1910–1911 m. Young Boys Bern FC Zurich Servette Geneve
1911–1912 m. FC Aarau Etoile La Chaux-de-Fonds Servette Geneve
1912–1913 m. Montriond Lausanne Old Boys Basel FC Aarau
1913–1914 m. FC Aarau Young Boys Bern Cantonal Neuchatel
1914–1915 m. Bruhl Sankt Gallen Servette Geneve Young Boys Bern,
FC Aarau
1915–1916 m. Cantonal Neuchatel FC Winterthur Old Boys Basel
1916–1917 m. FC Winterthur FC La Chaux-de-Fonds Young Boys Bern
1917–1918 m. Servette Geneve Young Boys Bern FC Sankt Gallen
1918–1919 m. Etoile La Chaux-de-Fonds Servette Geneve FC Winterthur
1919–1920 m. Young Boys Bern Servette Geneve Grasshopper Zurich
1920–1921 m. Grasshopper Zurich Young Boys Bern Servette Geneve
1921–1922 m. Servette Geneve FC Luzern Blue Stars Zurich
1922–1923 m. [1] Young Fellows Zurich Servette Geneve
1923–1924 m. FC Zurich Nordstern Basel Servette Geneve
1924–1925 m. Servette Geneve FC Bern Young Fellows Zurich
1925–1926 m. Servette Geneve Grasshopper Zurich Young Boys Bern
1926–1927 m. Grasshopper Zurich Nordstern Basel FC Biel
1927–1928 m. Grasshopper Zurich Nordstern Basel Etoile Carouge
1928–1929 m. Young Boys Bern Grasshopper Zurich Urania Geneve
1929–1930 m. Servette Geneve Grasshopper Zurich FC Biel
1930–1931 m. Grasshopper Zurich Urania Geneve FC La Chaux-de-Fonds
1931–1932 m. Sport Lausanne FC Zurich Grasshopper Zurich
1932–1933 m. Servette Geneve Grasshopper Zurich Young Boys Bern
1933–1934 m. Servette Geneve Grasshopper Zurich FC Lugano Leopold Kielholz (40)
1934–1935 m. Sport Lausanne Servette Geneve FC Lugano Bosch (27)
1935–1936 m. Sport Lausanne Young Fellows Zurich Grasshopper Zurich Willy Jaggi (30)
1936–1937 m. Grasshopper Zurich Young Boys Bern Young Fellows Zurich Alessandro Frigerio (23)
1937–1938 m. FC Lugano Grasshopper Zurich Young Boys Bern Numa Monnard (20)
1938–1939 m. Grasshopper Zurich FC Grenchen FC Lugano Artimovics (15)
1939–1940 m. Servette Geneve FC Grenchen Grasshopper Zurich Georges Aeby (22)
1940–1941 m. FC Lugano Young Boys Bern Servette Geneve Alessandro Frigerio (26)
1941–1942 m. Grasshopper Zurich FC Grenchen Servette Geneve Alessandro Frigerio (23)
1942–1943 m. Grasshopper Zurich FC Lugano Sport Lausanne Lauro Amado (31)
1943–1944 m. Sport Lausanne Servette Geneve FC Lugano Andres (23)
1944–1945 m. Grasshopper Zurich FC Lugano Young Boys Bern Hans-Peter Friedlander (26)
1945–1946 m. Servette Geneve FC Lugano Sport Lausanne Hans-Peter Friedlander (25)
1946–1947 m. FC Biel Sport Lausanne FC Lugano Lauro Amado, Blaser (po 19)
1947–1948 m. AC Bellinzona FC Biel Sport Lausanne Righetti (26)
1948–1949 m. FC Lugano FC Basel FC La Chaux-de-Fonds Jacques Fatton (21)
1949–1950 m. Servette Geneve FC Basel Sport Lausanne Jacques Fatton (32)
1950–1951 m. Sport Lausanne FC Chiasso FC La Chaux-de-Fonds Hans-Peter Friedlander (22)
1951–1952 m. Grasshopper Zurich FC Zurich FC Chiasso Josef Hugi (24)
1952–1953 m. FC Basel Young Boys Bern Grasshopper Zurich Josef Hugi, Eugen Meier (po 32)
1953–1954 m. FC La Chaux-de-Fonds Grasshopper Zurich Sport Lausanne Josef Hugi (29)
1954–1955 m. FC La Chaux-de-Fonds Sport Lausanne Grasshopper Zurich Marcel Mauron (30)
1955–1956 m. Grasshopper Zurich FC La Chaux-de-Fonds Young Boys Bern Marko Vukosaljevic (33)
1956–1957 m. Young Boys Bern Grasshopper Zurich FC La Chaux-de-Fonds Kauer (29)
1957–1958 m. Young Boys Bern Grasshopper Zurich FC Chiasso Wechselberger (22)
1958–1959 m. Young Boys Bern FC Grenchen FC Zurich Eugen Meier (24)
1959–1960 m. Young Boys Bern FC Biel FC La Chaux-de-Fonds Schneider (25)
1960–1961 m. Servette Geneve Young Boys Bern FC Zurich Giuliano Robbiani (27)
1961–1962 m. Servette Geneve Sport Lausanne FC La Chaux-de-Fonds Jacques Fatton (25)
1962–1963 m. FC Zurich Sport Lausanne FC La Chaux-de-Fonds von Burg (24)
1963–1964 m. FC La Chaux-de-Fonds FC Zurich FC Grenchen Michel Desbiolles (23)
1964–1965 m. Sport Lausanne Young Boys Bern Servette Geneve Rolf Blattler, Peter Kerkhoffs (po 19)
1965–1966 m. FC Zurich Servette Geneve Sport Lausanne Rolf Blattler (28)
1966–1967 m. FC Basel FC Zurich FC Lugano Rolf Blattler, Fritz Kunzli (po 24)
1967–1968 m. FC Zurich Grasshopper Zurich FC Lugano Fritz Kunzli (28)
1968–1969 m. FC Basel Sport Lausanne FC Zurich Hans-Otto Peters (24)
1969–1970 m. FC Basel Sport Lausanne FC Zurich Fritz Kunzli (19)
1970–1971 m. Grasshopper Zurich FC Basel FC Lugano Walter Muller (19)
1971–1972 m. FC Basel FC Zurich Grasshopper Zurich Herbert Dimmeler, Bernd Dorfel (po 17)
1972–1973 m. FC Basel Grasshopper Zurich FC Sion Ove Grahn, Ottmar Hitzfeld (po 18)
1973–1974 m. FC Zurich Grasshopper Zurich Servette Geneve Daniel Jeandupeux (22)
1974–1975 m. FC Zurich Young Boys Bern Grasshopper Zurich Ilijia Katic (23)
1975–1976 m. FC Zurich Servette Geneve FC Basel Peter Risi (33)
1976–1977 m. FC Basel Servette Geneve FC Zurich Franco Cuccinotta (28)
1977–1978 m. Grasshopper Zurich Servette Geneve FC Basel Fritz Kunzli (21)
1978–1979 m. Servette Geneve FC Zurich Grasshopper Zurich Peter Risi (16)
1979–1980 m. FC Basel Grasshopper Zurich Servette Geneve Claudio Sulser (25)
1980–1981 m. FC Zurich Grasshopper Zurich Xamax Neuchatel Peter Risi (18)
1981–1982 m. Grasshopper Zurich Servette Geneve FC Zurich Claudio Sulser (22)
1982–1983 m. Grasshopper Zurich Servette Geneve FC Sankt Gallen Jean-Paul Brigger (23)
1983–1984 m. Grasshopper Zurich Servette Geneve FC Sion Georges Bregy (22)
1984–1985 m. Servette Geneve FC Aarau Xamax Neuchatel Dominique Cina (24)
1985–1986 m. Young Boys Bern Xamax Neuchatel FC Luzern Steen Thychosen (21)
1986–1987 m. Xamax Neuchatel Grasshopper Zurich FC Sion John Eriksen (28)
1987–1988 m. Xamax Neuchatel Servette Geneve FC Aarau John Eriksen (36)
1988–1989 m. FC Luzern Grasshopper Zurich FC Sion Karl-Heinz Rummenigge (24)
1989–1990 m. Grasshopper Zurich Sport Lausanne Xamax Neuchatel Ivan Zamorano (23)
1990–1991 m. Grasshopper Zurich FC Sion Xamax Neuchatel Dario Zuffi (17)
1991–1992 m. FC Sion Xamax Neuchatel Grasshopper Zurich Miklos Molnar (18)
1992–1993 m. FC Aarau Young Boys Bern Servette Geneve Anderson da Silva (20)
1993–1994 m. Servette Geneve Grasshopper Zurich FC Sion Giovane Elber (21)
1994–1995 m. Grasshopper Zurich FC Lugano Xamax Neuchatel Petar Aleksandrov (24)
1995–1996 m. Grasshopper Zurich FC Sion Xamax Neuchatel Petar Aleksandrov, Dinu Viorel Moldovan (po 19)
1996–1997 m. FC Sion Xamax Neuchatel Grasshopper Zurich Dinu Viorel Moldovan (27)
1997–1998 m. Grasshopper Zurich Servette Geneve Sport Lausanne Shabani Nonda (24)
1998–1999 m. Servette Geneve Grasshopper Zurich Sport Lausanne Alexandre Rey (19)
1999–2000 m. FC Sankt Gallen Sport Lausanne FC Basel Charles Amoah (25)
2000–2001 m. Grasshopper Zurich FC Lugano FC Sankt Gallen Stephane Chapuisat, Christian Gimenez (po 21)
2001–2002 m. FC Basel Grasshopper Zurich FC Lugano Christian Gimenez, Richard Nunez (po 28)
2002–2003 m. Grasshopper Zurich FC Basel Xamax Neuchatel Richard Nunez (27)
2003–2004 m. FC Basel Young Boys Bern Servette Geneve Stephane Chapuisat (23)
2004–2005 m. FC Basel FC Thun Grasshopper Zurich Christian Gimenez (27)
2005–2006 m. FC Zurich FC Basel Young Boys Bern Alhassane Keita (19)
2006–2007 m. FC Zurich FC Basel FC Sion Mladen Petric (19)
2007–2008 m. FC Basel Young Boys Bern FC Zurich Hakan Yakin (24)
2008–2009 m. FC Zurich Young Boys Bern FC Basel Seydou Doumbia (20)
2009–2010 m. FC Basel Young Boys Bern Grasshopper Zurich Seydou Doumbia (30)
2010–2011 m. FC Basel FC Zurich Young Boys Bern Alexander Frei (27)
2011–2012 m. FC Basel FC Luzern Young Boys Bern Alexander Frei (21)

Šaltiniai

  1. Užprotestavus FC Bern klubo, laimėjusio trijų komandų finalinį turnyrą, ankstesnio etapo rungtynes, vietoje jo turėjęs žaisti Young Boys Bern nesuspėjo kovoti finalinėje grupėje, todėl čempionų titulas šiame sezone neskirtas.



Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • CD – buvo atkelta.
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai