Švedijos aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Wikipedia
Švedijos aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 1924 m.
Sistema Švedijos futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Oficiali svetainė http://svenskfotboll.se/allsvenskan/
Foot.dk http://foot.dk/Svmester.asp
Rsssf.com http://rsssf.com/tablesz/zwedchamp.html
Soccerway.com http://www.soccerway.com/national/sweden/allsvenskan/
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/sweden%20final%20tables.htm

Švedijos aukščiausioji futbolo lyga – aukščiausia Švedijos futbolo lyga. Varžybos vyksta sistema pavasaris-ruduo (kaip ir kitose Šiaurės Europos šalyse dėl gamtos sąlygų.

Istorija

Švedijos futbolo čempionatas yra vienas seniausių pasaulyje. Jis vyksta nuo 1896 m. ir iki 1925 m. vyko kaip taurės turnyras, kurį Švedijos futbolo federacija pripažįsta kaip oficialų šalies čempionatą. 1924 m. pradėtos Švedijos lygos varžybos, tačiau federacija jas pripažįsta kaip oficialias tik nuo 1930 m. 1982–1990 m. pirmenybės vyko dviem etapais (po reguliariojo sezono vykdavo atkrintamosios varžybos).

Pavadinimų kaita

  • 1896 m. – Svenska Mästerskapet
  • 1930 m. liepos mėn. – Allsvenskan
  • 1991 m. – Mästerskapsserien
  • 1993 m. – Allsvenskan


Prizininkai

Sezonas I vieta II vieta III vieta Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
1896 m. Orgryte Goteborg ISIV Goteborg  ???
1897 m. Orgryte Goteborg Orgryte-2 Goteborg  ???
1898 m. Orgryte Goteborg AIK Solna  ???
1899 m. Orgryte Goteborg FF Goteborg  ???
1900 m. AIK Solna Orgryte Goteborg  ???
1901 m. AIK Solna Orgryte-2 Goteborg Orgryte Goteborg,
IF Goteborg
1902 m. Orgryte Goteborg AIF Jonkoping  ???
1903 m. IF Goteborg FF Goteborg Orgryte Goteborg,
Krokslatt Molndal
1904 m. Orgryte Goteborg Djurgarden Stockholm AIK Solna,
Ostermalm Stockholm
1905 m. Orgryte Goteborg IFK Stockholm IF Gavle,
AIK Solna
1906 m. Orgryte Goteborg Djurgarden Stockholm IFK Eskilstuna,
IF Gavle
1907 m. Orgryte Goteborg IFK Uppsala IFK Stockholm,
IFK Eskilstuna
1908 m. IFK Goteborg IFK Uppsala IFK Stockholm,
Sleipner Norrkoping
1909 m. Orgryte Goteborg Djurgarden Stockholm IFK Uppsala,
IFK Norrkoping
1910 m. IFK Goteborg Djurgarden Stockholm IFK Norrkoping,
IFK Koping
1911 m. AIK Solna IFK Uppsala IFK Stockholm,
IFK Norrkoping
1912 m. Djurgarden Stockholm Orgryte Goteborg IFK Eskilstuna,
AIK Solna
1913 m. Orgryte Goteborg Djurgarden Stockholm Johanneshovs Stockholm,
AIK Solna
1914 m. AIK Solna IF Halsingborg IFK Stockholm,
IFK Uppsala
1915 m. Djurgarden Stockholm Orgryte Goteborg AIK Solna,
IFK Eskilstuna
1916 m. AIK Solna Djurgarden Stockholm IFK Goteborg,
Orgryte Goteborg
1917 m. Djurgarden Stockholm AIK Solna Sirius Uppsala,
IFK Goteborg
1918 m. IFK Goteborg IF Halsingborg Marieberg Stockholm,
Sirius Uppsala
1919 m. GAIS Goteborg Djurgarden Stockholm IFK Eskilstuna,
IF Halsingborg
1920 m. Djurgarden Stockholm Sleipner Norrkoping IFK Goteborg,
IFK Uddevalla
1921 m. IFK Eskilstuna Sleipner Norrkoping IF Halsingborg,
Orgryte Goteborg
1922 m. GAIS Goteborg Hammarby Stockholm Djurgarden Stockholm,
Orgryte Goteborg
1923 m. AIK Solna IFK Eskilstuna IFK Malmo,
Sleipner Norrkoping
1924 m. Fassbergs Molndal Sirius Uppsala IS Jonkoping,
City Eskilstuna
1925 m. Brynas Gavle Derby Linkoping IFK Uddevalla,
City Eskilstuna
1926–1930 m. Nevyko
1930–1931 m. GAIS Goteborg AIK Solna IFK Goteborg John Nilsson (26)
1931–1932 m. AIK Solna Orgryte Goteborg GAIS Goteborg Carl-Erik Holmberg (29)
1932–1933 m. IF Halsingborg GAIS Goteborg IFK Goteborg Torsten Bunke (21)
1933–1934 m. IF Halsingborg GAIS Goteborg IFK Goteborg Sven Jonasson (20)
1934–1935 m. IFK Goteborg AIK Solna Elfsborg Boras Harry Andersson (23)
1935–1936 m. Elfsborg Boras AIK Solna IF Sandviken Sven Jonasson (24)
1936–1937 m. AIK Solna Sleipner Norrkoping Orgryte Goteborg Olle Zetherlund (23)
1937–1938 m. Sleipner Norrkoping IF Halsingborg BoIS Landskrona Curt Hjelm (13)
1938–1939 m. Elfsborg Boras AIK Solna FF Malmo Ove Andersson, Yngve Lindegren, Erik Persson (po 16)
1939–1940 m. Elfsborg Boras IFK Goteborg IF Halsingborg Anders Palsson (17)
1940–1941 m. IF Halsingborg IF Degerfors AIK Solna Stig Nystrom (17)
1941–1942 m. IFK Goteborg GAIS Goteborg IFK Norrkoping Sven Jacobsson (20)
1942–1943 m. IFK Norrkoping Elfsborg Boras IF Halsingborg Gunnar Nordahl (16)
1943–1944 m. FF Malmo Elfsborg Boras AIK Solna Leif Larsson (19)
1944–1945 m. IFK Norrkoping Elfsborg Boras FF Malmo Gunnar Nordahl (27)
1945–1946 m. IFK Norrkoping FF Malmo IFK Goteborg Gunnar Nordahl (25)
1946–1947 m. IFK Norrkoping AIK Solna FF Malmo Gunnar Gren (18)
1947–1948 m. IFK Norrkoping FF Malmo AIK Solna Gunnar Nordahl (18)
1948–1949 m. FF Malmo IF Halsingborg GAIS Goteborg Carl-Johan Franck (19)
1949–1950 m. FF Malmo Sodra Jonkoping IF Halsingborg Ingvar Rydell (22)
1950–1951 m. FF Malmo Raa Halsingborg IF Degerfors Hasse Jeppson (17)
1951–1952 m. IFK Norrkoping FF Malmo IF Halsingborg Karl-Alfred Jakobsson (17)
1952–1953 m. FF Malmo IFK Norrkoping Djurgarden Stockholm Karl-Alfred Jakobsson (24)
1953–1954 m. GAIS Goteborg IF Halsingborg IF Degerfors Karl-Alfred Jakobsson (21)
1954–1955 m. Djurgarden Stockholm BK Halmstad AIK Solna Kurt Hamrin (22)
1955–1956 m. IFK Norrkoping FF Malmo Djurgarden Stockholm Sylve Bengtsson (22)
1956–1957 m. IFK Norrkoping FF Malmo IF Halsingborg Harry Bild (19)
1957–1958 m. IFK Goteborg IFK Norrkoping Djurgarden Stockholm Bertil Johansson, Henry Kallgren (po 27)
1959 m. Djurgarden Stockholm IFK Norrkoping IFK Goteborg Rune Borjesson (21)
1960 m. IFK Norrkoping IFK Malmo Orgryte Goteborg Rune Borjesson (24)
1961 m. Elfsborg Boras IFK Norrkoping IFK Goteborg Bertil Johansson (20)
1962 m. IFK Norrkoping Djurgarden Stockholm IFK Goteborg Leif Skjold (21)
1963 m. IFK Norrkoping IF Degerfors AIK Solna Lars Heinemann, Bo Larsson (po 17)
1964 m. Djurgarden Stockholm FF Malmo Orgryte Goteborg Krister Granbom (22)
1965 m. FF Malmo Elfsborg Boras AIK Solna Bo Larsson (28)
1966 m. Djurgarden Stockholm IFK Norrkoping Elfsborg Boras Ove Kindvall (20)
1967 m. FF Malmo Djurgarden Stockholm IF Halsingborg Dag Szepanski (22)
1968 m. Oster Vaxjo FF Malmo IFK Norrkoping Ove Eklund (16)
1969 m. IFK Goteborg FF Malmo Djurgarden Stockholm Reine Almqvist (16)
1970 m. FF Malmo FF Atvidaberg Djurgarden Stockholm Bo Larsson (16)
1971 m. FF Malmo FF Atvidaberg IFK Norrkoping Roland Sandberg (17)
1972 m. FF Atvidaberg AIK Solna Oster Vaxjo Ralf Edstrom, Roland Sandberg (po 16)
1973 m. FF Atvidaberg Oster Vaxjo Djurgarden Stockholm Jan Mattsson (20)
1974 m. FF Malmo AIK Solna Oster Vaxjo Jan Mattsson (22)
1975 m. FF Malmo Oster Vaxjo Djurgarden Stockholm Jan Mattsson (31)
1976 m. BK Halmstad FF Malmo Oster Vaxjo Rutger Backe (21)
1977 m. FF Malmo Elfsborg Boras FF Kalmar Reine Almqvist, Mats Aronsson (po 15)
1978 m. Oster Vaxjo FF Malmo IFK Goteborg Tommy Berggren (19)
1979 m. BK Halmstad IFK Goteborg Elfsborg Boras Mats Werner (14)
1980 m. Oster Vaxjo FF Malmo IFK Goteborg Billy Ohlsson (19)
1981 m. Oster Vaxjo IFK Goteborg IFK Norrkoping Torbjorn Nilsson (20)
1982 m. IFK Goteborg Hammarby Stockholm FF Malmo,
Elfsborg Boras
Dan Corneliusson (12)
1983 m. IFK Goteborg Oster Vaxjo FF Malmo,
AIK Solna
Thomas Ahlstrom (16)
1984 m. IFK Goteborg IFK Norrkoping Hammarby Stockholm,
Brage Borlange
Billy Ohlsson (14)
1985 m. Orgryte Goteborg IFK Goteborg FF Kalmar,
FF Malmo
Soren Borjesson, Peter Karlsson, Billy Lansdowne (po 10)
1986 m. FF Malmo AIK Solna IFK Norrkoping,
IFK Goteborg
Johnny Ekstrom (13)
1987 m. IFK Goteborg FF Malmo IFK Norrkoping,
Oster Vaxjo
Lars Larsson (19)
1988 m. FF Malmo Djurgarden Stockholm Orgryte Goteborg,
IFK Goteborg
Martin Dahlin (17)
1989 m. IFK Norrkoping FF Malmo SK Orebro,
GAIS Goteborg
Jan Hellstrom (16)
1990 m. IFK Goteborg IFK Norrkoping SK Orebro,
Oster Vaxjo
Kaj Eskelinen (10)
1991 m. IFK Goteborg IFK Norrkoping SK Orebro Kennet Andersson (13)
1992 m. AIK Solna IFK Norrkoping Oster Vaxjo Hans Eklund (16)
1993 m. IFK Goteborg IFK Norrkoping AIK Solna Henrik Bertilsson, Mats Lilienberg (po 18)
1994 m. IFK Goteborg SK Orebro FF Malmo Niclas Kindvall (23)
1995 m. IFK Goteborg IF Helsingborg BK Halmstad Niklas Skoog (17)
1996 m. IFK Goteborg FF Malmo IF Helsingborg Andreas Andersson (19)
1997 m. BK Halmstad IFK Goteborg FF Malmo Mats Lilienberg, Christer Mattiasson, Dan Sahlin (po 14)
1998 m. AIK Solna IF Helsingborg Hammarby Stockholm Arild Stavrum (18)
1999 m. IF Helsingborg AIK Solna BK Halmstad Marcus Allback (15)
2000 m. BK Halmstad IF Helsingborg AIK Solna Fredrik Berglund (18)
2001 m. Hammarby Stockholm Djurgarden Stockholm AIK Solna Stefan Selakovic (15)
2002 m. Djurgarden Stockholm FF Malmo Orgryte Goteborg Peter Ijeh (24)
2003 m. Djurgarden Stockholm Hammarby Stockholm FF Malmo Niklas Skoog (22)
2004 m. FF Malmo BK Halmstad IFK Goteborg Markus Rosenberg (14)
2005 m. Djurgarden Stockholm IFK Goteborg FF Kalmar Gunnar Heidar Thorvaldsson (16)
2006 m. Elfsborg Boras AIK Solna Hammarby Stockholm Ari Da Silva Ferreira (15)
2007 m. IFK Goteborg FF Kalmar Djurgarden Stockholm Marcus Berg, Razak Omotoyossi (po 14)
2008 m. FF Kalmar Elfsborg Boras IFK Goteborg Patrik Ingelsten (19)
2009 m. AIK Solna IFK Goteborg Elfsborg Boras Tobias Hysen, Wanderson (po 18)
2010 m. FF Malmo IF Helsingborg SK Orebro Alexander Gerndt (20)
2011 m. IF Helsingborg AIK Solna Elfsborg Boras Mathias Ranegie (21)

Nuorodos



Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • CD – buvo atkelta.
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai